تبلیغات
اخبار حق التدریس - گلایه معاون وزیر از سکوت قانون نسبت به 27 هزار آموزشیار بلاتکلیف
اخبار حق التدریس

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

گلایه معاون وزیر از سکوت قانون نسبت به 27 هزار آموزشیار بلاتکلیف

اختصاصی/ باقرزاده برای استخدام 27 هزار آموزشیار تا پایان 91 ابراز امیدواری کرد؛
گلایه معاون وزیر از سکوت قانون نسبت به 27 هزار آموزشیار بلاتکلیف

خبرگزاری فارس: این روزها خبرهایی از استخدام 4 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی شنیده می‌شود و این در حالی است كه رئیس سازمان نهضت سوادآموزی عنوان می‌كند: قانون مصوب 15 مهر 88 مجلس درباره استخدام 27 هزار و 500 آموزشیار که شرایط مدنظر این قانون را نیز دارند، سکوت کرده است.

خبرگزاری فارس: گلایه معاون وزیر از سکوت قانون نسبت به 27 هزار آموزشیار بلاتکلیف

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در حالی وزارت آموزش و پرورش از استخدام 4 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهد که گروه قابل توجهی از آموزشیاران شرایطی مشابه این 4 هزار نفر دارند اما هیچ خبری از تعیین تکلیف آنها نیست.

بر اساس «قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» مصوب 15 مهر 88 مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش مکلف است تا طی 5 سال، 7 هزار نفر از آموزشیارانی را که تا این تاریخ حداقل 60 ماه «سابقه مستمر» و «مدرک دانشگاهی» داشته‌اند، به استخدام این وزارتخانه درآورد.

بر این اساس، در سال گذشته 3 هزار و 200 نفر از آموزشیاران مشمول این قانون استخدام شدند و از ابتدای سال جاری نیز چندین مرتبه وعده استخدام حدود 4 هزار آموزشیار باقی مانده نیز داده شده است و خبرها حاکی از این است که اسامی این افراد به زودی اعلام می‌شود.

در شرایطی که برخی از آموزشیاران نیز با سوابق کاری کمتر، اخیراً در آزمون تعیین اولویت استخدامی در سوم تیرماه 90 شرکت کرده و با کسب حدنصاب نمره کتبی در اولویت استخدام قرار گرفته‌اند، اما گروه قابل توجهی از آموزشیاران نیز هستند که با وجود دارا بودن شرایط مدنظر قانون 15 مهر 88، تعیین تکلیف نشده‌اند و نسبت به آینده استخدامی خود نگرانند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی معتقد است که دست سازمان متبوعش در رابطه با استخدام این دسته از آموزشیاران بسته است و قانون در این باره سکوت کرده است؛ هرچند وی با عبارات کلی ابراز امیدواری می‌کند که مشکل این دسته از آموزشیاران این سازمان نیز در آینده به گونه‌ای رفع می‌شود.

* سکوت قانون درباره 27 هزار و 500 آموزشیار "تحصیل کرده و با سابقه"

علی باقر‌زاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره تعیین تکلیف این دسته از آموزشیاران، اظهار داشت: این مشکل به قانون مصوب مجلس بر می‌گردد، چرا که قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی تصریح می‌کند که حداکثر 7 هزار نفر از افرادی که تا تاریخ تصویب این قانون در مهر 88، 60 ماه سابقه خدمت «مستمر» به همراه «مدرک دانشگاهی» داشته‌اند، طی 5 سال استخدام می‌شوند.

وی افزود: این در حالی است که در آن تاریخ حدود 14 هزار و 500 نفر از آموزشیاران این شرایط را داشته‌اند، اما آموزش و پرورش تنها مجاز به استخدام 7 هزار نفر از آنها بوده است و قانون درباره 7 هزار و 500 نفر باقی‌مانده سکوت کرده است.

باقر‌زاده ادامه داد: علاوه بر آن، قانون درباره آموزشیارانی که پس از آن تاریخ سابقه آنها به 60 ماه رسیده نیز سکوت کرده است؛ به طور کلی در حال حاضر قانون در رابطه با 27 هزار و 500 نفر از آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی که مدرک دانشگاهی دارند و تا امروز از 30 الی 80 ماه نیز سابقه فعالیت «مستمر» دارند، سکوت کرده و هیچ اظهارنظری نکرده است.

رئیس سازمان نهضت سواد‌آموزی خاطرنشان کرد: اگر اکنون نیز برای تعیین تکلیف این دسته از آموزشیاران کاری انجام می‌شود، تدابیری است که خود آموزش و پرورش با استفاده از سایر قوانین اتخاذ می‌کند تا این افراد را تا پایان سال 91 به نوعی ساماندهی کند تا همزمان که جریان سوادآموزی در استان‌ها تمام می‌شود، کار ساماندهی و وضعیت استخدامی آموزشیاران نیز روشن شود، اما به طور کلی این نقص قانون است که در رابطه با عده‌ای سکوت کرده و دست ما نیز بسته است.

* ارائه لایحه به مجلس دیر به نتیجه می‌رسد؛ تلاش برای پیگیری یک پروسه خاص

وی در رابطه با احتمال ارائه لایحه به مجلس برای تعیین تکلیف این دسته از آموزشیاران اظهار داشت: به نظر بنده ارائه لایحه دیر به نتیجه می‌رسد، اما تلاش خواهد شد تا از طرف دولت و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری برای حل مشکل استخدامی آموزشیاران، پروسه خاصی برای این افراد طی شود.

باقرزاده خاطرنشان کرد: امیدواریم پس از پشت سر گذاشتن مرحله کنونی که تعداد دقیق آموزشیاران بلاتکلیف مشخص می‌شود، با همکاری مجلس و دولت موضوع را دنبال کنیم تا این مشکلات به نوعی رفع شود.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : معلم حق التدریس

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان