تبلیغات
اخبار حق التدریس - صدور احکام استخدام رسمی آموزشیاران از اول مهر؛
اخبار حق التدریس

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

صدور احکام استخدام رسمی آموزشیاران از اول مهر؛

علی باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به ماده 5 قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 15 مهر 88 مجلس، اظهار داشت:‌ بر این اساس مقرر شده است که 7 هزار نفر از آموزشیارانی که تا این تاریخ، 60 ماه سابقه مستمر و مدرک دانشگاهی داشته‌اند، در آموزش و پرورش استخدام شوند.

وی افزود:‌ بر اساس این مصوبه در سال گذشته 3 هزار و 200 نفر از آموزشیاران مشمول این قانون استخدام شدند و امسال نیز حدود 4 هزار نفر دیگر استخدام می‌شوند که اسامی آنها امروز به تفکیک استان‌ها به معاونت پشتیبانی وزارتخانه ارائه می‌شود تا کارهای استخدامی آنها انجام شود.

باقرزاده ادامه داد: معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پس از انجام کارهای مقدماتی، افراد واجد شرایط را که اسامی آنها را ارائه کرده‌ایم، برای تکمیل پرونده در استان‌ها فراخوان می‌کند و در هر صورت تا پیش از شروع سال تحصیلی جدید کارهای استخدامی آنها انجام می‌شود، البته احکام کارگزینی این آموزشیاران مبنی بر استخدام رسمی در آموزش و پرورش از اول مهر 90 صادر می‌شود.

* آموزشیاران استخدامی باید تا پیش از مهر، کلاس‌های خود را تکمیل و تسویه حساب کنند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصریح کرد:‌ هر کدام از آموزشیاران مشمول استخدام که در حال حاضر کلاس‌های نهضت سوادآموزی را در اختیار داشته و کار سوادآموزی انجام می‌دهند، باید تا قبل از استخدام کلاس خود را تمام کنند و اگر کلاس‌های آنها نیمه‌کاره رها شود، امکان استخدام آنها تا زمان تسویه حساب با نهضت فراهم نمی‌شود.

وی به این دسته از آموزشیاران توصیه کرد که تا حدودی ساعات روزانه کلاس‌های خود را افزایش دهند تا کلاس‌های آنها سریع‌تر تمام شود و گفت: البته حق استخدامی آنها محفوظ باقی می‌ماند.

باقرزاده درباره زمان اعلام عمومی اسامی آموزشیاران استخدامی در آموزش وپروش گفت:‌ امیدواریم تا پیش از عید سعید فطر، اسامی 4 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.lmoiran.medu.ir قرار گیرد تا افراد با «کُد ملی» امکان دسترسی و مشاهده اسامی را داشته باشند.
انتهای پیام/

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : معلم حق التدریس

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان