تبلیغات
اخبار حق التدریس - ابلاغ دستورالعمل مدیریت نیروی انسانی/آموزشیاران نهضت ساماندهی می شوند
اخبار حق التدریس

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابلاغ دستورالعمل مدیریت نیروی انسانی/آموزشیاران نهضت ساماندهی می شوند

خبرگزاری پانا: دستورالعمل چارچوب مدیریت و ساماندهی نیروی انسانی در اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی به مدیران کل استان های کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، آموزشیاران نهضت سواد آموزی که به موجب قانون در تعیین تکلیف واجد شرایط لازم بوده اند در سال جاری تبدیل وضع به رسمی و پیمانی خواهند شد.

 بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده؛ این افراد باید در استان محل خدمت استخدام و در دوره ابتدایی سازماندهی شوند و در صورت عدم نیاز دوره ابتدایی، به تشخیص کمیته برنامه ریزی استان، بر اساس مدرک تحصیلی و علاقه شغلی در سایر دوره های تحصیلی ادامه خدمت خواهند داد.

آموزشیارانی که در آزمون تعیین تکلیف شرکت کرده و حد نصاب لازم را کسب کرده اند در سه گروه آموزش ابتدایی، مربی بهداشت و آموزش و پرورش استثنایی سازماندهی می شوند.

همچنین در صورتی که آموزشیاران پذیرفته شده در آزمون به دلیل وجود کسر ساعت موظف نیروهای رسمی، امکان سازماندهی در استان را نداشته باشند، همانند قبل به عنوان آموزشیار ادامه خدمت خواهند داد تا وضعیت استخدامی شان مشخص شود.

در بند دیگری از این دستورالعمل آمده است، سایر آموزشیارانی که در آزمون شرکت نکرده و یا شرایط لازم را نداشته اند و یا در آزمون تعیین تکلیف حدنصاب را کسب نکرده اند، به عنوان آموزشیار باقی می مانند و با شرایطی تمام وقت محسوب خواهند شد.

طبق تبصره یک این دستورالعمل نیز تمامی آموزشیاران این بخش در مجتمع های آموزشی و پرورشی روستایی به کار گیری می شوند.

پوشش تحصیلی کلاس های آموزش ابتدایی روزانه زیر حدنصاب نیز باید از طریق آموزشیاران تمام وقت انجام شود و موارد استثنا که از این طریق امکان پذیر نیست با مجوز کمیته برنامه ریزی استان از ساعات موظف نیروهای رسمی دوره ابتدایی امکان پذیر خواهد بود.

همچنین در صورت عدم تحقق موارد سه گانه و نیاز مجتمع های آموزشی منطقه از این افراد به تناسب مدرک و رشته تحصیلی در سایر دوره های آموزشی استفاده شود و یا به مناطق نیازمند منتقل شوند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : معلم حق التدریس

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان