تبلیغات
اخبار حق التدریس - آموزشیاران نهضت سوادآموزی "حق‌التدریس " می‌شوند
اخبار حق التدریس

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آموزشیاران نهضت سوادآموزی "حق‌التدریس " می‌شوند

برگزاری فارس: رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزشیاران نهضت سوادآموزی حتی در صورتی كه حدنصاب نمره لازم را در آزمون تعیین اولویت استخدامی به دست نیاورند، به صورت "حق‌التدریس " به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

عبدالامیر عُرفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اعلام نتایج آزمون تعیین اولویت استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از امروز، اظهار داشت: شركت‌كنندگان در آزمون می‌توانند برای مشاهده نتایج به پایگاه اطلاع‌رسانی ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها یا پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش مراجعه كرده و با ارائه "كُد داوطلبی " از نتیجه آزمون مطلع شوند.

وی در رابطه با مهلت تعیین شده برای دریافت و بررسی اعتراضات داوطلبان تصریح كرد: آموزش و پرورش استان‌ها قطعاً‌ این كار را انجام می‌دهند، اما من اكنون نمی‌توانم در این رابطه اظهارنظر كنم؛ در واقع روش واحدی برای اعلام اعتراض‌ها وجود ندارد و استان‌ها باید در قبال اعلام نتیجه، پاسخگوی داوطلبان نیز باشند.

* ادارات‌ كل آموزش و پرورش استان‌ها باید پاسخگوی اعتراضات احتمالی باشند

عرفی ادامه داد: به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها اعلام كرده‌ایم كه باید در یك فضای مناسب پاسخگوی سؤالات داوطلبان باشند اما روش دریافت اعتراضات و بررسی‌ آنها در داخل استان‌ها تعیین می‌شود و مدیران كل آموزش و پرورش استان‌ها‌ باید این جریان را هدایت كنند.

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت كسب حد نصاب 50 درصد نمره كتبی آزمون برای قرار گرفتن در اولویت استخدامی این وزارتخانه اظهار داشت: كاهش این حد نصاب از 60 درصد به 50 درصد نمره‌ كتبی، با توجه به انعطاف و توجهی بوده است كه براساس دستورالعمل برگزاری این آزمون نشان داده شده است؛ در واقع با كاهش حدنصاب نمره آزمون به 50 درصد، افراد بیشتری در اولویت استخدامی قرار می‌گیرند.

وی درباره آمار پذیرفته‌‌شدگان در این آزمون گفت: رقم جمع‌بندی شده‌ای از تعداد داوطلبانی كه حدنصاب 50 درصد نمره كتبی را به دست آورده‌اند، ندارم چرا كه این آمارها استانی است اما می‌توان پس از جمع‌بندی نهایی، آن را اعلام كرد.

عرفی اضافه كرد: افراد پذیرفته شده در سه رشته "آموزش ابتدایی،‌ آموزش و پرورش كودكان استثنایی و مراقب بهداشت " در اولویت استخدامی قرار می‌گیرند تا به محض دریافت مجوزهای استخدامی لازم از مراجع ذی‌صلاح به ترتیب نمره بالاتر به استخدام "رسمی " یا "پیمانی " وزارت آموزش و پرورش درآیند.

* آموزشیاران نهضت سوادآموزی در هر صورت "حق‌التدریس " می‌شوند

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینكه آموزشیاران نهضت سوادآموزی كه در حال حاضر با آموزش و پرورش یا نهضت همكاری دارند هیچگونه مشكلی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت، خاطرنشان كرد: این افراد اگر با كسب حدنصاب نمره لازم در اولویت استخدامی قرار گیرند، با مجوزهایی كه بعداً كسب خواهد شد به صورت "رسمی " یا حداقل "پیمانی " استخدام می‌شوند و كسانی هم كه حدنصاب نمره لازم را نگرفته باشند، با یك قدم به جلو، به صورت "حق‌التدریس " به فعالیت خود ادامه خواهند كرد.

وی عنوان كرد: این افراد تاكنون فقط با نهضت سوادآموزی مرتبط بوده‌اند، اما پس از این با توجه به ادغام واحدهای استانی نهضت سوادآموزی با آموزش و پرورش استان‌ها، به صورت حق‌التدریس با‌ آموزش و پرورش همكاری خواهند كرد.

* ادامه فعالیت "معلمان شركتی " تنها در صورت كسب حدنصاب نمره آزمون

عرفی در خصوص تعیین تكلیف "معلمان شركتی " نیز گفت: نیروهای شركتی در 2 سال گذشته با آموزش و پرورش همكاری داشته‌اند كه این همكاری از سال گذشته قطع شده است اما با توجه به تأكید مصوبه مجلس بر لزوم تعیین تكلیف این افراد، افرادی كه حدنصاب نمره لازم را كسب كرده باشند مانند آموزشیاران و معلمان حق‌التدریس در اولویت استخدامی قرار خواهند گرفت و به طور طبیعی از ادامه همكاری نیروهای شركتی كه نمره لازم را به دست نیاورند، جلوگیری خواهد شد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : معلم حق التدریس

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان